Super Bowl – najlepsza dziesiątka

Finał Super Bowl to od wielu lat nie tylko święto fanów futbolu amerykańskiego (nie mylić z piłką nożną), ale również święto marketerów, którzy w przerwach między 4 kwartami mogą zobaczyć najdroższe reklamy na świecie. Jako najdroższe mam na myśli nie tylko skalę produkcji, ale również cenę czasu antenowego, która co roku bije swój poprzedni rekord. Za 30-sekundowy spot podczas starcia New England Patriots i Los Angeles Rams trzeba było bowiem zapłacić 5,25 mln dolarów! Gra jest jednak warta świeczki, bo reklamy żyją w świadomości odbiorców o wiele dłużej niż przez 30 sekund podczas przerwy w rozgrywce – na dodatek nie jest łatwo znaleźć wydarzenie które od dekady gromadzi przed telewizorami ponad 100 mln widzów!

W dzisiejszym (wg czasu środkowoeuropejskiego) starciu puchar zdobyli New England Patriots z Tomem Bradym na czele (mąż Gisele Bündchen). Wśród reklam jednak niełatwo było znaleźć jednego zwycięzce, stąd prezentuje moją subiektywną 10-tkę (kolejność nie ma znaczenia):

10. Bud Light & HBO – kolejna odsłona zainspirowanej serialem postaci Bud Knight, tym razem zakończona na życzenie szefa marketingu HBO w dość nietypowy sposób…

9. Stella Artois & Carrie Bradshaw & Big Lebowski – dwoje bohaterów filmowych słynących z picia tych samych drinków: Cosmopolitan i
White Russian, którzy tym razem zaskakują swoim wyborem:

8. Burger King & Andy Warhol – tak, to jest ikona pop artu jedząca Whoppera przez 4 minuty! Fragment pochodzi z filmu „66 obrazów z Ameryki”, co ciekawe kiedy Andy pojawił się na planie, spodziewał się, że zatopi zęby w Big Macu, bo to McDonald’s był jego ulubioną marką – wyszło jednak całkiem przekonująco!

7. Amazon – reklama asystenta głosowego Alexa, który nie jest niestety dostępny w Polsce, ale możemy przynajmniej nacieszyć oko plejadą gwiazd w całkiem zabawnej karykaturze naszej niedalekiej przyszłości

6. Pampers & John Legend & Adam Levine – seksowni amerykańscy tatowie pokazują że trywialne zabiegi przy bobasach mogą być prawdziwym… hitem! Ciekawostka: akcja rozgrywa się w domu Legenda, z gościnnym udziałem jego dzieciaków i żony ;)

5. TurboTax & RoboChild – pozostając w temacie dzieci…i podatków!

4. Olay – ciekawostka, jako że rzadkością jest pokazywanie w przerwach wydarzeń sportowych damskich reklam!

3. CBS & The Twilight Zone – zajawka rebootu legendarnego amerykańskiego serialu fantasy z lat 50-tych, macie ciarki?

2. Pepsi & Steve Carell & Lil Jon & Cardi B – mam nadzieję że reklama była dla Was okey?

  1. NFL: 100 years gala & Halftime show: Maroon 5 & Travis Scott & Big Boi – reklama NFL jak zwykle trzyma poziom, co do występu muzycznego to Katy Perry nie pobili, ale zobaczyć trzeba!

Która z reklam jest Waszą ulubioną? A może wzbogacilibyście moje zestawienie o inne pozycje? Zapraszam do komentowania!

Autor: Natalia Marszałek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *